Gmina Grabów: Ważne informacje na temat punktu szczepień przeciw Covid-19 i transporcie dla mieszkańców

Trwa rejestracja osób chętnych do szczepień zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19.

Na terenie gminy Grabów punkt szczepień będzie zorganizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej SALMED w Starej Sobótce 18, telefon kontaktowy 516 635 536. Jak się zapisać?

• za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia),
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta,
  • za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie,
  • osobiście w punkcie szczepień
W związku z powyższym gmina w ramach realizacji zadania własnego polegającego na zapewnieniu równego dostępu do świadczeń zdrowotnych zorganizuje transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Kto może korzystać z transportu?
- Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
- Osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnego transportu do punktu szczepień mogą się zgłaszać pod numerem tel. 663 970 359 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.