Miejsca dystrybucji jodku potasu w gminie Grabów

Przygotowanie planu dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego jest standardową prewencyjną procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która informuje, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski. Nie ma więc podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu.

Miejsca dystrybucji tabletek jodku potasu w gminie Grabów:

1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej GRAMED - Grabów, ul. Dąbska 2

2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SALMED - Stara Sobótka 18

3. Szkoła Podstawowa w Chorkach - Chorki 8

4. Szkoła Podstawowa w Grabowie – Grabów, ul. Kochanowskiego 2

5. Szkoła Podstawowa w Kadzidłowej - Kadzidłowa 22

6. Szkoła Podstawowa w Starej Sobótce - Stara Sobótka 31

Lista wszystkich punktów wydawania tabletek jodku potasu na terenie województwa łódzkiego została opublikowana na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/miejsca-dystrybucji-jodku-potasu-na-terenie-wojewodztwa-lodzkiego

Nazwa pliku: Zacznik---ulotka-informacyjna-MSWiA7
Rozmiar pliku: 62.1 mb