Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2023 „Zdrowie dla wszystkich”

WHO-75---Full-Visual-Identifier-v11---Stacked-full-colour-reverse

Światowy Dzień Zdrowia każdego roku zwraca uwagę na konkretny temat zdrowotny, który dotyczy ludzi na całym świecie. Tegoroczne hasło brzmi:
„Zdrowie dla wszystkich".
Data 7 kwietnia upamiętnia rocznicę powstania WHO W 1948 roku. W 2023 roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi zatem 75 rocznicę swojego istnienia.
W 1948 r. kraje z całego świata połączyły siły i założyły WHO, aby promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo i służyć najsłabszym - aby każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.
Rok 75-lecia WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. To także okazja do zmotywowania do działania, aby stawić czoła wyzwaniom zdrowotnym dnia dzisiejszego i jutra.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Światowej Organizacji Zdrowia przygotowanymi z okazji 75-lecia jej istnienia. Na stronie WHO (https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health) dostępne są m.in. filmy promocyjne (w języku angielskim).