Spotkanie Autorskie z Anną Bobrowicz

199716238_576566450398303_9164318976435167591_n

W Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Grabowie w dn. 10 czerwca odbyło się spotkanie autorskie z Panią Anną Bobrowicz, autorką m.in. książki „Strażnicy Lasu".

Owa książka powstała w wyniku wyjątkowej współpracy autorki z nauczycielami i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Grabowie. Mieszczą się w niej ilustracje wykonane przez uczniów. Każdy z obrazków jest wyjątkowy, wiele z nich kryje w sobie wieloznaczność w odbiorze. Dzieci niewątpliwie wykazały się kreatywnością i talentem, było to dla nich wyjątkowe doświadczenie.

Treść książki zaskakuje emocjonalnymi opisami wydarzeń, dotykającymi bohaterów. Osobowości postaci, które pojawiają się w opowiadaniach po części powstały w wyniku realnych doświadczeń autorki.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości przez Dyrektora GCKB Paulinę Frontczak- Pawłowską. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Grabów Janusz Jagodziński, który w kilku słowach podziękował za piękną współpracę, owocującą wyjątkowym zbiorem baśni.

Pani Anna Bobrowicz opowiedziała o początkach swojej działalności. Nakreśliła widzom o źródłach inspiracji, które czerpie często z codziennego życia. Zapewniła, iż poczyni kroki do napisania kolejnych książek.
Podczas spotkania, przed widownią stanęło pokaźne grono ilustratorów książki. Były podziękowania, wzruszenia i moc oklasków.
Pod koniec była możliwość zakupienia książek z autografem autorki.
Ze swojej strony życzymy jeszcze wielu takich wyjątkowych projektów, zarówno Pani Annie, jak i młodym twórcom ilustracji.