Wiejski Piknik Rodzinny w Byszewie

W sobotę 31 lipca w Byszewie, mieszkańcy radośnie świętowali podczas "Wiejskiego Pikniku Rodzinnego". Organizatorem imprezy było Sołectwo Byszew we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Byszewa, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysem z Goszczędzy. Uroczystość otworzyła pięknym powitaniem gości p. Sołtys Olga Konarska. Podziękowała ona wszystkim, którzy wspomogli działania w kierunku organizacji imprezy. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Grabów p. Janusz Jagodziński. Wyraził on wielkie uznanie i wdzięczność za działalność mieszkańców sołectwa na rzecz rozwoju funkcjonalnego miejsca rekreacji i zabaw dla dzieci.

Podczas pikniku został udostępniony do użytku mieszkańcom plac zabaw dla dzieci, a także nowe stoliki, ławki, parasole. Zakupiono je dzięki pozyskanemu przez Sołectwo grantowi w wysokości 10 tyś. zł z programu "Sołectwo Plus" Województwa Łódzkiego. Ochotnicza Straż Pożarna, jako stowarzyszenie pozyskała 106 tyś.zł na remont świetlicy wiejskiej oraz budynku OSP, wykonanie elewacji oraz dachu i położenie kostki. W imieniu p. Sołtys Olgi Konarskiej składamy serdeczne podziękowania przybyłym gościom, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wydarzenia.